31 iulie – ultima zi de depunere a Formularului 230!

Cei 2% din impozitul pe venit!!

Alaturi de dvs. reusim sa ajutam in fiecare an peste 550 de copii cu cancer si familiile lor, oferindu-le gratuit diverse servicii (asistenta si consiliere psiho-sociala, juridica, informare, terapie prin joc, scoala de spital, gazduire gratuita in Casa PAVEL, organizarea de diverse evenimente pentru copii, excursii si tabere,..) in cele doua centre de terapie unde activam (Institutul Clinic Fundeni si Institutul Oncologic) si in afara spitalelor.

Toate acestea nu s-ar putea realiza fara sprijinul oamenilor din jurul nostru.

De aceea, va rugam  sa redirectionati 2% din impozitul pe venit catre Asociatia P.A.V.E.L.
Aceasta se poate face completand Formularul 230!!!

Puteti alege unul din cele 3 Formulare 230, completate cu datele Asociatiei P.A.V.E.L. (difera doar contul, putand alege cel de la Banca Transilvania, sau Banca BCR sau Banca Unicredit).

Formular 230 (cu cont la Banca Transilvania) sau Formular 230 (cu cont la BCR) sau Formular 230 (cu cont la Banca Unocredit).

Completarea Formularului 230 dureaza doar 1 minut, dar va oferi sansa unui copil sau unui tanar bolnav sa primeasca ajutor suplimentar pentru tratamentul bolii sau ingrijirea de zi cu zi de care are nevoie.

Până la data de 31 iulie 2019 contribuabilii depun Declarația unică (Formularul 230), exprimându-și opțiunea privind entitățile non-profit către care doresc să se facă plata deducerilor fiscale.

Dupa ce il completati cu datele dvs, il depuneti la Administratia Financiara (ANAF), prin posta cu scrisoare recomandata, direct sau online. De asemenea, ne puteți contacta pentru a va ghida în procesul de completare sau depunere a formularului.

Lupta cu maladia numita cancer este una de uzura si doar cei care o duc zi de zi stiu cat de grea este. In marinimia dumneavoastra aveti acum ocazia sa va alaturati noua si va asiguram ca banii dumneavoastra vor fi utilizati pentru ajutorarea celor napastuiti.

Astfel:

- ii ajutati pe cei suferinzi;
- va implicati in viata comunitatii;
- va exprimati un drept democratic;
- luati decizii privind fondurile din bugetul statului;
- va simtiti util si implicat într-o cauza care merita;

• Ce trebuie sa faceti ?

Daca sunteti salariat sau pensionar
- Completati FORMULAR 230 (format nou),  in 2 exemplare, cu datele d-voastra de identificare si cu datele noastre. Cititi si Instructiunile de utilizare ale acestor formulare.

Aceste formulare puteti sa le obtineti de la:
- Administratia Financiara a judetului/ sectorului de care apartineti
sau
- de la sediul nostru sau de pe site-ul nostru.

Nu va faceti probleme daca atunci nu cunoasteti suma corespunzatoare a 2% din impozit. Va fi calculata de catre organele fiscale.

La destinatia fondurilor veti trece:

- Anul: 2018
- Denumire organizatie neguvernamentalã : Asociatia P.A.V.E.L.
- Adresa (de corespondenta): Sos. Mihai Bravu 311 - 313, Bl. SB 1, Sc. 1, Ap. 1, Sector 3, Bucuresti
- Cod de identificare fiscala : 8956076
- Cont Bancar (IBAN) : RO05BTRLRONCRT0P47818405 , Banca Transilvania., agentia Basarabia, sector 2, Bucuresti
sau:
- Cont Bancar (IBAN) : RO08BACX0000000271027000 , Unicredit Tiriac Bank, Bucuresti

sau:

- Cont Bancar (IBAN) : RO98RNCB0088151631140001 , BCR, Bucuresti

Acest formular trebuie depus anual pânã la data de 31 iulie. Se depune direct la registratura organului fiscal în raza cãruia aveti domiciliul fiscal (Administratia Financiara), alaturi de copia dupa fisa fiscala sau prin scrisoare recomandatã cu confirmare de primire.

Sectorul de afaceri si mass media pot sprijni aceasta campanie , informand angajatii de aceasta oportunitate, scriind despre aceasta prevedere sau oferind spatiu publicitar pentru materialele campaniei (afis, pliante, spot TV si radio).
Convingeti- va prietenii sa procedeze la fel.

Multumim din suflet anticipat!
cu drag,
Echipa PAVEL

August 2019

- directionand 2 % din impozitul pe venit catre Asociatia P.A.V.E.L. (cu FORMULAR 230) pana la 31 iulie 2019