Stiri

Alba ca Zapada in vizita la cei 7 pitici!
2016-08-27

Un grup numeros (pana acum 130!!) de oameni inimosi din BCR s-au hotarat sa se alature initiativei doamnei Laura Ghioc, pentru a ajuta copiii si adolescentii bolnavi din IOB si Spitalul Fundeni.
Campania dansilor se numeste 'Alba ca Zapada si cei 7 pitici' (idea Laurei), o inspirata idee de a-i ajuta pe copiii care au diverse nevoi in perioada de spitalizare.
Lunar, 7 copii (pitici) din sectiile de oncopediatrie si hematologie pediatrica din spitalele mentionate vor primi ajutor divers, in functie de nevoile lor.
Cei 130 de sustinatori ai copiilor vor fi tot atatia Alba ca Zapada!

Arhiva:
2017 2016

Alba ca Zapada in vizita la cei 7 pitici!
2016-08-27

Cei 130 de sustinatori ai copiilor vor fi tot atatia Alba ca Zapada!

Eliza Nitescu si Claudiu Beletoiu, prietenii si sustinatorii copiilor bolnavi!
2016-08-26

Multumim din toata inima celor doi sustinatori constanti ai copiilor: Eliza Nitescu si Claudiu Beletoiu.
Pe parcursul anilor au organizat sau au participat la mai multe evenimente dedicate copiilor bolnavi si Asociatiei P.A.V.E.L.. Dar chiar mai mult, au indemnat si pe alti oameni, sportivi sau nu, sa se alature initiativei lor.
Cu aceasta ocazie, le multumim inca odata din toata inima si tuturor celor care initiaza evenimente sau participa la astfel de evenimente in numele copiilor; la fel, multumim din inima tuturor donatorilor!!!

Echipa PAVEL a participat la Onko Olimpiada de la Varsovia
2016-08-22

Si cu aceasta ocazie, le multumim inca odata din toata inima, tuturor, si celor care initiaza evenimente sau participa la astfel de evenimente in numele copiilor, dar si tuturor donatorilor!!!

Tabara de la Paltinis
2016-08-12

Tabara de la Paltinis a fost prima tabara pentru adolescenti organizata de noi si a avut loc in perioada 6 -11 august 2016.
Grupul a fost format din 21 de adolescenti, 1 mama si 4 insotitori din partea organizatiei noastre (Roxana Dumitru, Carmen Voiculescu, Gica Stanciulescu si un cadru medical). In toata perioada de tabara am avut si un mini autocar pentru grup.

Noiembrie 2018

- directionand 2 % din impozitul pe venit catre Asociatia P.A.V.E.L. (cu FORMULAR 230 si FORMULAR 200)